Ma 2019. március 24., vasárnap, Gábor és Karina napja van. Holnap Irén és Írisz napja lesz.

Aktuális események

    ápr. 1 08:00 -
    Diákigazgató kampányhét
    ápr. 1 15:00 - ápr. 1 16:00
    Fogadóóra
    ápr. 4 08:00 -
    Diákigazgató választás
    ápr. 5 08:00 - ápr. 5 17:00
    Kisérettségi, próbakompetencia
    ápr. 12 18:00 - ápr. 12 22:00
    Szakmák éjszakája

Erasmus

Szakmák éjszakája

Szakképzés Eu Hete

Széchenyi 2020

Iskolai események

previous month március 2019 next month
H K SZ CS P SZ V
week 9 1 2 3
week 10 4 5 6 7 8 9 10
week 11 11 12 13 14 15 16 17
week 12 18 19 20 21 22 23 24
week 13 25 26 27 28 29 30 31

Pályázat

Hirdetés

Hirdetés


Országos Elsősegély-ismereti Verseny - élménybeszámoló PDF Nyomtatás E-mail

eü4„Iskolánk idén is indult az Országos Elsősegély-ismereti Versenyen. A döntőbe jutást három internetes forduló előzte meg. Ezzel mérték fel az elméleti tudásunkat. Felkészültségünknek és tanáraink segítségének köszönhetően sikeresen léptük át ezt az akadályt. A városból két középiskolai csapat indult: egy tőlünk (STROKE: Buda Beáta, Kiliti Máté, Varjas Anna)és egy a Dunaferrből (FIRST AID: Szabó Attila, Horváth Mátyás, Viskus Máté). A felkészülés közösen iskolánk egészségügyi tanműhelyében zajlott.

A verseny meghirdetését követően 215 csapat nevezett, a döntőbe azonban csak a legjobb 16 jutott be. Nagy örömünkre mindkét csapat sikeresen vette az akadályt. A döntőt május 23-24. között rendezték meg Csillebércen.

eü5Május 23-án reggel fél nyolckor indultunk vonattal Budapestre, ahonnan különbusszal vittek fel bennünket Csillebércre. Megérkezéskor megtörtént a regisztráció, és átvettük ajándékainkat, utána elfoglaltuk a kijelölt szobákat. A megnyitón ismertették a verseny menetét, majd megírtuk az írbeli fordulót. Ezt követően a mentőtiszt szakos főiskolai hallgatók versenyébe is belekukkanthattunk, akiknek ráadásul az egyik feladatuk az volt, hogy újraélesztés-oktatást tartsanak az általános- és középiskolás csapatok számára. Este hét órakor volt a vacsora, majd utána ismerkedős programban vehettünk részt, amelynek során új barátokra is szert tehettünk.

Másnap reggel nyolc órakor a menetlevelek kiosztása és a technikai tájékoztató után megkezdődött a verseny.  Összesen 16 állomást kellett teljesítenünk, ebből három pihenőállomás volt, ahol megismerkedhettünk a gyermekmentők és a tűzoltók munkájával is. A szituációs feladatok nagyon élethűek voltak, képzett imitátorok játszották a sérülteket. A versenynek egy órakor lett vége. Azután ebéddel vártak bennünket, ami jólesett a fárasztó nap után. Két órakor mentési bemutatót rendeztek számunkra, amiben a mentősök, a tűzoltók és a katasztrófavédelem is részt vett közös csapatmunkával. A bemutató közben érkezett egy mentőhelikopter is, ami mindenkinek nagyon tetszett. A bemutató után következett az eredményhirdetés, ekkor már nagyon izgultunk. Az induló 16 csapatból csapatunk a 4. helyet (az első helytől mindössze 9 ponttal lemaradva), a Dunaferres csapat pedig a 6. helyet szerezte meg.

Köszönjük iskoláink igazgatóinak, Őszi Attilának és Csapó Gábornak, hogy lehetővé tették számunkra a versenyen való részvételt. Bozsó Krisztina Zsanett és Kiss Veronika tanárnőknek pedig hálásak vagyunk a felkészítésért.”

Varjas Anna, Buda Beáta, Kiliti Máté

 
Hirdetés