week 47 18 19 20 21 22 23 24
week 48 25 26 27 28 29 30

Pályázat

Országos Haditorna Verseny PDF Nyomtatás E-mail

Iskolánk az idén is résztvett egy csapattal  az Országos Haditorna Verseny Fejér megyei döntőjén. A kiscsapatot Bodó Dániel kísérte el.

hadirtorna1

Bodó Dániel beszámolója:
"Iskolánkat a 12/1-es osztály négy tanulója: Máthé Lili, Páj Rebeka, Rohály Péter és Skanda Krisztián képviselte az Országos Haditorna Verseny Fejér megyei döntőjén. A versenyt október 10-én, csütörtökön rendezték meg Székesfehérváron a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban. A versengés célja, hogy a honvédelem ügyét a sport eszközeivel népszerűsítsék, fejlesztve a fiatalok készségeit, erkölcsét és fizikai képességeit. Dunaújvárosból, Velencéről és Seregélyesről összesen tizenöt csapat diákjai bújtak egyenöltözetbe, hogy összemérjék „erejüket”.
A megnyitón ismertették a versenyfeladatokat, majd munkavédelmi oktatást tartottak a diákoknak, végül minden csapat megkapta a menetrendjét.

Minden állomáson 25 percig lehetett tartózkodni, majd 5 perc alatt át kellett érni a következő állomásra. Ezt az időbeosztást csapatunk, mely az ötös rajtszámot kapta, rendben követte.

Az első állomás a kézigránát-célbadobás volt. A feladat végrehajtása során két kézigránátot kellett bedobni egy körbe. Ha ez nem sikerült, egy 3-4 kg-os dobozt kellett futva elvinni A pontból B pontba, majd vissza. A következő versenyzőnek már 5 m-rel hátrébbről kellett dobnia, és így tovább.
A következő feladat egy akadálypálya teljesítése volt. Itt minden versenyző kapott egy sisakot, egy golyóálló

hadirtorna2

mellényt meg egy gépkarabélyt, és így kellett átfutniuk az akadálypályán. Ezután egy 20 kg-os dobozzal meg kellett kerülniük egy bóját, majd vissza kellett vinniük a dobozt a helyére. Egy újabb feladatban egy 800 kg-os dzsipet kellett eltolniuk, majd végül át kellett kúszniuk egy újabb akadály alatt, végül beérni a célba.
A következő feladat légpuskalövészet volt. Minden versenyző 5 darab légpuskalőszert kapott a célbalövéshez.
Ezután következett a mátrixfutás. A pályán elhelyeztek 20 db kisebb hordót. Minden versenyző kapott egy egyedi térképet, amelyen jelölve volt, hogy melyik hordó után melyik hordóhoz kell menni. Egy csipet kellett a hordónál elhelyezni, ez jelezte, hogy a versenyző odaért a megadott hordóhoz. Közben számítógépen ellenőrizték, hogy jó sorrendben hajtotta-e végre a feladatot. Csapatunk hibátlanul teljesítette ezt a kihívást.
A következő állomás a távbecslés volt. A szervezők kihelyeztek néhány hordót, majd az egyiknek megmondták a magasságát és az átmérőjét. A csapatnak meg kellett határoznia, hogy milyen messze van tőlük. A következő hordóról azt tudták, hogy milyen messze van tőlük, és meg kellett adniuk, hogy milyen magas és mekkora az átmérője.
hadirtornaMajd jött az elsősegélynyújtás és a sebesültszállítás. Az első feladat szerint egy eszméletlen embert találtak az utcán. El kellett dönteniük, hogy mi a teendő, hogy tudják, életben van-e az illető. A második feladatban egy kéztörést szenvedett embernek be kellett kötniük úgy a kezét, hogy az jól rögzített legyen, majd el kellett szállítaniuk hordágyon egy adott pontig, majd onnan visszahozni.
Ezután következett a honvédelmi totó, ezt csaptunk hibátlanul megoldotta.
Az utolsó feladat a fegyveres váltófutás volt. Egy 400 m-es kört kellett megtenniük egy gépkarabéllyal, majd ha végigértek a körön, átadniuk a fegyvert a következő társnak, míg mind a négyen le nem futották a távot.

Az eredményhirdetéskor kiderült, hogy csapatunk nincs az első 3 között.
Ennek ellenére büszkék vagyunk diákjainkra, akik a verseny minden kihívását teljesítették.

A dobogó harmadik fokán a székesfehérvári Deák Ferenc kereskedelmi és vendéglátóipari középiskola csapata végzett – ugyanők kormányhivatali különdíjban is részesültek. Másodikként az ugyancsak székesfehérvári Árpád középiskola fiataljai futottak be; az első helyet – s ezzel az országos döntőbe jutást – a megyeszékhely Váci középiskolájának csapata szerezte meg.

Gratulálunk a helyezettek mellett minden résztvevőnek!"